Kategorie

Tony Ballantyne

Brytyjski pisarz hard SF, który interesuje się m.in. zagadnieniami sztucznej inteligencji i robotyki. Matematyk z wykształcenia, uczył matematyki, a obecnie IT. Autor kilkunastu opowiadań i trzech powieści. Pierwsza z nich, Recursion (2004), traktuje o konsekwencjach rozwoju obecnych trendów technologicznych na przykładzie losów trójki bohaterów rozpisanych na 200 lat. Kolejne powieści, Capacity (2005) i Divergence (2007), nawiązują do wątków zarysowanych w debiutanckiej książce.
Ballantyne to jeden z bardziej błyskotliwych współczesnych pisarzy science fiction, którego kunsztowne opowiadania krążą wokół najnowszych zagadnień nauki i techniki. Zawsze w ich centrum pozostaje jednak człowiek i jego reakcje na to, co przyniesie coraz bardziej niepojęta przyszłość.
„Trzecia osoba”, to kolejne opowiadanie autora w „Krokach w nieznane”, po „Wodach Meriba”. Tekst oparty jest na prawdopodobnie najbardziej oryginalnym pomyśle w całym zbiorze. Dość przerażający jest fakt, że wygląda to na scenariusz możliwy do zrealizowania.

[singlepic id=46 w=320 h=240 float=]

Krok dalej:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Wykop

Comments are closed.