Kategorie

Dylan Horrocks

Dylan Horrocks – nowozelandzki rysownik, scenarzysta i miłośnik komiksów, który twierdzi, że „Donald Duck“ to pierwsze słowa jakie wypowiedział jako dziecko. Do jego najbardziej znanych prac należy graficzna powieść Hicksville za którą otrzymał prestiżową Eisner Award w kategorii talentów zasługujących na szersze rozpoznawanie i scenariusze do serii komiksowej „Batgirl“.

Opowiadanie „Steam Girl“ pochodzi ze Steampunk! An Anthology of Fantastically Rich and Strange Stories, pod redakcją Kelly Link i Gavina J. Granta. W tym zbiorze – uciekającym od steampunkowej ortodoksji, zarówno pod względem tematyki i scenografii opowiadań, jak i doboru autorów – Horrocks wypadł najciekawiej. Jego opowiadanie nawiązuje do estetyki steampunku i traktuje o bogactwie fantazji, która czasem bywa sposobem na poradzenie sobie z rzeczywistością. Autor proponuje grę z wyobraźnią bohaterów i czytelników.

Debiut pozakomiksowy Horrocksa bardzo błyskotliwy. Może to wcale nie jest przypadek, że scenarzyści i rysownicy komiksów wypadają tak dobrze podczas wycieczek literackich. W końcu wielbiony kiedyś w Polsce Harry Harrison (i słusznie – w końcu to z jego Planety śmierci Cameron ściągnął ekosystem przedstawiony w filmie „Avatar”) też zaczynał od rysowania.

Krok dalej:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Wykop

Comments are closed.