Kategorie

Will Ludwigsen

Kolejne opowiadanie w najnowszych „Krokach w nieznane” nosi tytuł „Pamięć jest czymś jak dom” / „Remembrance is Something Like a House” i może spodobać się miłośnikom prozy Ray’a Bradbury. Wydawało się, że już nikt nie pisuje w ten sposób, ale na szczęście znalazł się Will Ludwigsen, który tym tekstem debiutuje w polskim przekładzie.

Ten młody amerykański autor pisuje głównie horrory i opowieści grozy, rzadziej science fiction. Opublikował dotąd ponad trzydzieści tekstów w różnych tytułach od Asimov’s Science Fiction, przez Alfred Hitchcock’s Mystery Magazine, Cemetery Dance, Weird Tales po internetowy Strange Horizons. Zamieszczał też swoje opowiadania w kilku antologiach. Dla tych, którzy polubią klimat jego twórczości gratką będzie zbiór opowiadań dostępny m.in. na Amazon.com. Nosi on inspirujący tytuł „Cthulhu Fhtagn, Baby! and Other Cosmic Insolence”.

Will Ludwigsen jest autorem stałej rubryki na stronie the Horror World, penetruje dziwne, opuszczone miejsca z aparatem fotograficznym, a także – nader chętnie – bloguje. Zamieścił m.in. recenzje ze wszystkich siedmiu sezonów „Star Trek: The Next Generation” (178 odcinków!). Pisuje też historie bazujące na obrazkach ze starych kartek pocztowych.

Krok dalej:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Wykop

Comments are closed.