Kategorie

Premiera 8 grudnia!

Już wiadomo. Szósty tom almanachu fantastyki Kroki w nieznane ukaże się 8 grudnia br. A oto co napisał na ten temat wydawca w swoim newsletterze:

Opowiadanie McIntosha otrzymało nagrodę Hugo w tym roku. A tekst Swirsky otrzymał nominację do Hugo oraz nagrody Sturgeona.

Nowela Scalziego to zaskakująca space opera, nie zawiedzie waszych oczekiwań – była w tym roku nominowana zarówno do Hugo, jak i do Nebuli. Opowiadanie Kosmatki poruszy was do głębi, a długa nowela McDonalda to kolejny tekst do świata znanego już z Rzeki bogów i „Małej boginii”. Nowela była w tym roku nominowana do Hugo.

Julia Zonis otrzymała za swoje opowiadanie nagrodę Borysa Strugackiego – Brązowy Ślimak. Felicity Shoulders to autorka bardzo obiecująca, a tekst MacLeoda został w 2000 roku nagrodzony World Fantasy Award, był też nominowany do prestiżowej nagrody im. Sturgeona oraz Hugo.

Teda Chianga przedstawiać chyba nie trzeba. To nowela (100 stron!) z tego roku i o nagrody pewnie powalczy w przyszłym. Bo naprawdę jest doskonała. To nowe spojrzenie na sztuczną inteligencję.

Krok dalej:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Wykop

Comments are closed.