Kategorie

Ian R. MacLeod

Wszechstronny brytyjski pisarz uznawany, całkowicie  zasłużenie, za jednego z największych stylistów współczesnej fantastyki. Udowadnia to w zamieszczonym w najnowszych „Krokach w nieznane” opowiadaniu pt. „Feralna sztuka” (The Chop Girl), które przyniosło mu w 2000 r. nagrodę World Fantasy i nominację do nagród Hugo i Sturgeon. Tekst trafił również na listę rekomendacji magazynu Locus i został wybrany opowiadaniem roku wg czytelników „Asimov’s Science Fiction Magazine”, gdzie je oryginalnie wydrukowano.

„Feralna sztuka” to doskonały przykład pisarstwa MacLeoda, którego twórczość unika łatwej kwalifikacji, balansując na krawędzi gatunków. Historia rozgrywa się podczas II wojny światowej, na brytyjskim zapleczu. Traktuje o spotkaniu dwóch emanacji przeznaczenia, fatum i fortuny, w postaci dziewczyny przynoszącej pecha i najbardziej fartownego pilota w historii RAF.

Bardzo ciekawy wywiad z autorem opublikowała swego czasu „Katedra”. Z autorem rozmawiali Maciej „Bleys” Grodzicki i Tymoteusz „Shadowmage” Wronka. Rozmowa odbyła się dzięki uprzejmości wydawnictwa „Mag”, które opublikowało w serii „Uczta wyobraźni” dwie powieści pisarza – „Wieki światła” (2006) i jej kontynuację „Dom burz” (2008) – rozgrywające się w alternatywnej Wielkiej Brytanii.

Zamów teraz przez Internet >>

Krok dalej:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Wykop

Comments are closed.