Kategorie

Kroki i moda

Roberto Badiani, profesor polimody, wskazuje podczas zajęć w szkole stylu, że źródłem inspiracji projektantów mody bardzo często są przeczytane książki. Blogerka dama-karo postanowiła poszukać modowych odzwierciedleń swojej lektury, czyli „Kroków w nieznane 2008”. Jak twierdzi, wśród wiosennych kolekcji znalazły się kreacje, które zyskałyby uznanie przybyszów z obcej planety. Można je zobaczyć u Armani Privee, Givenchy i oczywiście… Jean Paul Gaultiera (to mniej dziwi – w końcu to autor niezwykłych strojów do „Piątego Elementu” Luc’a Besson.

„W zbiorze występuje też opowiadanie, które z powodzeniem mogłoby dziać się w odległej przeszłości. Jego tytuł to „Kambierz i Żelazny Baron – baśń ekonomiczna” – autor: Daniel Abraham.

W jednej ze scen, główny bohater udaje się do siedziby Barona, gdzie odbywa się bal, osadzony niemalże w klimacie pisarstwa De Sade’a. „Biesiadnicy łazili po domu jak pchły po zdychającym szczurze. Kobiety i mężczyźni w maskach piszczeli ze śmiechem (…)” – oglądając wiosenną kolekcję Dior Couture chyba wiem, co Galliano miał na myśli projektując suknie…”

Więcej >>>

Krok dalej:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Wykop

Comments are closed.