Kategorie

Kir Bułyczow

Kir Bułyczow to pseudonim Igora Możejko (1934-2004), jednego z najpopularniejszych w Polsce rosyjskich pisarzy fantastów. Jego znakomity cykl o Wielkim Guslarze, mieście przyciągającym wszelkiego rodzaju nadnaturalne fenomeny, kosmitów i przybyszów z przyszłości, cieszy się zasłużoną popularnością. Autor napisał cykl dla dzieci o Alicji, równie doskonały jak najlepsze powieści Jerzego Broszkiewicza czy Emunda Niziurskiego, oraz, dla młodzieży, o agentce Korze. Ma na swoim koncie wiele powieści, z których najbardziej znane to: “Miasto na Górze”, “Przełęcz”, “Osada”, “Agent FK”, “Białe skrzydła Kopciuszka”.
Ze wszech miar godna polecenia jest biograficzna książka Bułyczowa “Jak zostać pisarzem fantastą” (2003). Nostalgiczna, pełna anegdot opowieść o surrealistycznych realiach życia w Związku Radzieckim, których nie wymyśliłby chyba nawet najlepszy fantasta.
Opowiadanie „Złotousty diabeł” nie jest związane z żadnym cyklem. Pisarz opowiada w nim z humorem historię pewnego obywatela, który znalazł portfel wypełniony cyrografami. Pragnie je zwrócić ofiarom diabła, ale okazuje się to zaskakująco trudne. Jego tropem podąża właściciel portfela.

[singlepic id=51 w=320 h=240 float=]

Krok dalej:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Wykop

Comments are closed.